MIRË SE VINI NË DYQANIN DECOFIRE

Bio-Etanol Bionlov 5 L

SKU: BL0001 Kategori:

 25.00

Siguria e karburantit Bionlov® Premium është certifikuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik PZH.

  • 100% origjinë bimore
  • 96-96,6% alkool etilik
  • Pastërti farmaceutike
  • Shumëdistiluar
  • Transparent dhe pa aromë

Ka stok

Sasi :
Blijeni tani

Çfarë është Bionlov® Premium?

Bionlov® Premium është një prodhues zviceran, lider i një karburanti superior për bio-vatrat.
Bionlov® Premium është një bioetanol me cilësi të lartë për pajisjet që lejojnë zjarr të hapur.
Bionlov® Premium është një burim energjie rigjenerues

Çfarë e bën karburantin Bionlov® Premium kaq të veçantë?

Bionlov® Premium u zhvillua në bashkëpunim midis specialistëve zviceranë dhe polakë për të garantuar nivelin më të lartë të efikasitetit dhe cilësisë.
Daljet e vetme të djegies janë avujt e ujit dhe CO2, të dyja në sasi të sigurta, të krahasueshme me ato të frymëmarrjes normale të njeriut. Kjo e bën karburantin ideal për ngrohje.

Si prodhohet Bionlov® Premium?

Bionlov® Premium përfaqëson cilësinë më të lartë të alkoolit etilik, i cili njihet thjesht si etanol. Bionlov® Premium është një lëndë djegëse ekologjike e përftuar nga fermentimi i disa bimësisë si misri, kallam sheqeri etj.
Përveç kësaj, për të përmirësuar edhe më shumë cilësinë, ai rafinohet dhe pastrohet duke përdorur sitat molekulare më moderne.
Në përputhje me ligjet ndërkombëtare, Bionlov® Premium denatyrohet duke përdorur disa aditivë që e bëjnë atë të papijshëm.
Specialistët e Bionlov® Premium kanë testuar me markat kryesore të bio-vatrave në Evropë.

Si të ruani në mënyrë të sigurt Etanolin e Denatyruar?

-Mbajeni etanolin në një zonë të freskët, të thatë dhe të ajrosur mirë.
-Etanoli duhet të ruhet gjithmonë në enën e tij origjinale.
-Sigurohuni që kapaku të jetë i mbyllur fort pasi etanoli është një material i paqëndrueshëm dhe tymrat janë shumë të ndezshëm.
-Mbajeni etanolin në një vend të sigurtë LARG TË MUND TË FËMIJËVE DHE KAFSHËVE.
-Mos e vendosni etanolin nën rrezet e diellit direket.

Vëllim

5 L

Përmasa 20 × 13 × 29 cm
Peshë 4.35 g/kg

0.0 Vlerësimi mesatar Rated (0 shqyrtime nga klientë)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Bëhuni i pari që shqyrton “Bio-Etanol Bionlov 5 L”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shportë0
Nuk ka asnjë produkt në shportë!
Vazhdoni blerjet
Kreu Shitore Llogaria